Mediteranski mladinski tabor Atlantis prvič prihaja v Slovenijo

Avtor:
Prihodnji teden bo v Zdravilišču RKS Debeli rtič potekal 22. Mediteranski mladinski tabor Atlantis. Gre za enega osrednjih mladinskih mednarodnih dogodkov v okviru Gibanja Rdečega križa in Rdečega polmeseca, na katerem se bodo tokrat zbrali mladi prostovoljci iz 15 držav Sredozemlja.
Mediteranski mladinski tabor Atlantis prvič prihaja v Slovenijo

Pisan skupni prizor z enega od prejšnjih taborov Atlantis (foto: Rdeči križ Slovenije)

Od ponedeljka, 22. junija, pa vse do četrtka, 27. junija bo Zdravilišče Rdečega križa Slovenije Debeli rtič gostilo Mediteranski mladinski tabor Atlantis. Tabor bo letos na sporedu že 22-ič, Slovenija pa ga bo gostila prvič. Tabor bo povezal mlade prostovoljce in voditelje iz 15 nacionalnih društev Rdečega križa iz vseh koncev Sredozemlja, na vrsti pa je v letu, ko Rdeči križ na Slovenskem obeležuje 160 let obstoja.

»Program bo osredotočen na aktualne teme, kot so duševno zdravje, medvrstniška psihosocialna podpora, podnebne spremembe in varovanje okolja, prostovoljstvo v izrednih razmerah ter delovanje v skladu s temeljnimi načeli Gibanja Rdečega križa in Rdečega polmeseca. Poseben poudarek bo namenjen tudi delitvi raznolikih pristopov ter dobrih praks prostovoljskega dela iz celotne regije,« so pojasnili z Rdečega križa Slovenije.

Mladinski tabor Atlantis, ki ga razvija Center za sodelovanje nacionalnih društev Rdečega križa in Rdečega polmeseca v mediteranski regiji (CCM), že od leta 2005 povezuje preko 1.000 mladih udeležencev iz Evrope in širše mediteranske regije. Udeleženci bodo tokrat na Debelem rtiču vključeni v izkustvene metode učenja, med katerimi izstopa program ‘Mladi za boljši svet’ (YABC), ki spodbuja kulturo nenasilja in miru.

Ta poseben program spodbuja razvoj empatije, kritičnega mišljenja, odpornosti in vključujočega vodenja. Pri številnih različnih aktivnostih bodo pomagali predvsem mladi prostovoljci Rdečega križa Slovenije, ki bodo svojim kolegom iz drugih držav predajali svoje veščine in znanja, vodili delavnice v okviru programa ter predstavili svoje prostovoljske projekte.

Otvoritev Mediteranskega mladinskega tabora Atlantis bo v ponedeljek, 22. junija ob 19. uri. Gostitelji so iz šestdnevnega programa tabora posebej izpostavili sredo (24. junija), ko bo od 21. ure dalje na vrsti ‘International Flea Market’ (mednarodni bolšji trg) – en izmed najbolj barvitih in sproščenih večerov tabora, ki bo ponudil edinstven vpogled v kulturno raznolikost udeležencev.

Povezani Članki

E-Novice

Prijavi se na pregled dogodkov in bodi na tekočem.