4PDIH je slovensko digitalno inovacijsko stičišče, ki deluje v okviru Laboratorija za telekomunikacije Fakultete za elektrotehniko na Univerzi v Ljubljani in sodi med osrednja inovacijska stičišča v projektu DigiFed. Od tam prihaja novica, da so bila slovenska podjetja Amibit, Flycom Technologies in Microbium uspešna pri zadnjem mednarodnem razpisu.

Na zadnjem razpisu uspešna ekipa podjetja Microbium (foto: IPPR)
Pri projektu DigiFed gre za uveljavljanje uporabe naprednih digitalnih tehnologij in kiberfizičnih sistemov (angl. Cyber-Physical Systems – CPS) v malih in srednje velikih podjetij. Ta prizadevanja v okviru pobude Smart Anything Everywhere ga podpira tudi EU. Pravkar so objavili rezultate drugega poziva v okviru mehanizma ‘aplikacijski eksperiment’ (obstajata še mehanizem ‘digitalni izziv’ in mehanizem ‘generični eksperiment’).
»Od sprejetih 82 in ocenjenih 75 prijav je bilo uspešnih 16 prijav, od tega tudi 3, v katerih sodelujejo slovenska podjetja. 16 uspešnih projektov si bo razdelilo 1,3 milijona EUR sredstev. Sredstva bodo tako prejela slovenska podjetja Amibit, Flycom Technologies in Microbium,« so pojasnili s 4PDIH, kjer so nekaterim tudi udeležencem svetovali pri tehnični pripravi dokumentacije ter jim pomagali izpolniti projektne zahteve.
Sicer je 4PDIH slovensko digitalno inovacijsko stičišče, ki deluje v okviru Laboratorija za telekomunikacije Fakultete za elektrotehniko na Univerzi v Ljubljani. Pravzaprav je to digitalni ekosistem, v katerem delujejo mala, srednja in velika podjetja, občine, investitorji, javna uprava, raziskovalne in izobraževalne organizacije. Namen tega ekosistema je uspešna digitalizacija v Sloveniji.
Že 16. marca pa bo predvidoma sledil drugi poziv (za mala in srednje velika podjetja) za sofinanciranje razvoja visokotehnoloških rešitev in bo trajal 12 tednov, do 8. junija 2021.