Naslovnica Šport Luka Dončić je že najboljši na svetu

Luka Dončić je že najboljši na svetu

Avtor: Spletno Uredništvo

Gledalci v Sloveniji so včeraj lahko spremljali nastop Luke Dončiča ob še znosni večerni uri in imeli so res kaj videti. Na teksaškem derbiju med Houstonom in Dallasom je namreč Dončić zabil 41 točk, svojo ekipo popeljal do prestižne zmage v gosteh in spet navdušil ves košarkarski svet. Sedaj pa je za ‘magičnega’ Luko in tovarišijo napočilo najtežje obdobje sezone.

Luka Dončić je že najboljši na svetuPo 16 odigranih tekmah ima Luka Dončič neverjetno povprečje 31 doseženih točk, 10 skokov in 10 podaj (foto: danduel.com)

Že prva akcija tekme med Houston Rocketsi in Dallas Mavericksi je napovedala, kaj se bo kasneje dogajalo. Porzigins je namreč z blokado zaustavil uvodni napad domačih in sprožil protinapad Dallasa, ki se je končal z atraktivnim zabijanjem Dončića. Po tem začetnem ‘pozdravčku’ pa se je dobesedno vsulo. Preden so se domačini dobro zavedli, so Luka in tovariši uprizorili pravo bombardiranje. Prvo četrtino je Dallas dobil z neverjetnih 45:29, potem je razlika narasla tudi na 22 točk, da bi bil ob polčasu rezultat 78:60.

Košarkarji Houstona so se sicer prek svojega zvezdniškega tria Harden-Westbrook-Capella borili na vso moč, tako da je prednost Dallasa kasneje počasi skopnela in na začetku četrte četrtine so se domačini približali na 110:105. A se je prav tik pred tem v igro vrnila prva postava Mavericksov, tako da je Dončić spet prevzel stvari v svoje roke. Sledil je delni izid Dallasa 20:6, tekma je bila odločena in tribune v Houstonu so se spraznile že pred koncem. Končni izid je bil 137:123 za Maverickse.

Ta zmaga je bila za Dallas pomembna zato, ker je bile že peta zaporedna, ker so z njo na lestvici ujeli Houston in ker je serijo težkih tekem, ki sledi, vedno najbolje začeti z zmago. Poleg tega ekipa Luke Dončiča deluje vedno bolj uigrano, na zadnjih dvobojih pa je dokazala, da zna igrati tudi dostojno obrambo. Izjemnemu talentu Dončića (41 točk), odlični predstavi Porziginsa (23 točk) se je tokrat pridružil zelo razpoloženi Hardaway (31 točk), toda tudi prispevek rezervistov Dallasa je običajno med najvišjimi v celotni ligi.

Mavericksi so si že sedaj na stežaj oprli vrata do uvrstitve v končnico, v naslednjih dveh tednih pa bodo dokončno pokazali, česa so dejansko sposobni. Čakata jih namreč peklenski ritem in vrsta težkih nasprotnikov – jutri doma s Clippersi, v petek gostovanje v Phoenixu, nato Lakersi in Pelicansi spet v gosteh, pa domače tekme proti Minnesoti, New Oreansu in Sacramentu. Temu ciklusu bo 12. decembra sledila tekma v ‘nevtralnem’ Mexico Cityu proti Detroitu.

Sicer pa 20-letni Luka iz tekme v tekmo postavlja nove statistične mejnike, trenutno pa je drugi strelec in drugi najboljši podajalec te sezone Lige NBA. To pa bi že lahko pomenilo, da je v tem trenutku Dončić najboljši, ali vsaj najbolj koristen igralec košarke na svetu.