Naslovnica Šport Koprski tigri ostajajo senzacija leta

Koprski tigri ostajajo senzacija leta

Avtor: Spletno Uredništvo

Slovenski prvaki iz KK Koper Primorska ostajajo največje presenečenje košarkarske lige Lige ABA. Koprčani so včeraj na slovenskem derbiju v Novem mestu gladko porazili Krko z 89:71 in so na lestvici lige ABA na najvišjem – prvem mestu!

Koprski košarkarji so tudi v Novem mestu potrdili svojo odlično letošnjo formo (foto: Žiga Mikeli/KK Koper Primroska)

Ekipa KK Koper Primorska si bo leto 2019 zagotovo dobro zapomnila. Koprčani so namreč zmagali Pokal Slovenije, postali so državni prvaki, osvojili so prvo mesto v ABA A2 ligi in nazadnje osvojili še slovenski superpokal. Potem pa je se je začela prva sezona nekdanje Jadranske lige v zgodovini koprske oz. primorske košarke. Rumenomodri so jo začeli tako, da so včeraj v svojem petem nastopu zabeležili dosegli četrto zaporedno zmago. Na lestvici lige ABA so novinci Koprčani na prvem mestu!

In če ne bi koprska ekipa Crvene zvezde presenetila in nadigrala že pred pričetkom lige ABA na superpokalnem turnirju, bi bila morda še vedno neporažena. Tako pa so po uvodnem porazu v Beogradu Koprčani premagali ekipe Partizana, Budučnosti in Mornarja ter nazadnje še novomeško Krko. »Primorci so na Dolenjskem prikazali novo sijajno predstavo. Od prve minute so tekmece napadali pod obročem, kjer so ti po odhodu Američana Ganija Lawala postali najšibkejši.

Ob tem so odlično zadevali izza črte 6,75 – z metom 5/6 je izstopal Lance Harris -, celotno ekipo pa je z novo izjemno predstavo povezoval 22-letni organizator igre Žan Mark Šiško,« so strnili opis poti do nove zmage v koprskem klubu. Sicer je bila tekma odločena že v drugi četrtini, ko je primorska ekipa z delnim izidom 14:0 ušla na neulovljivih 20 točk prednosti. V tretji četrtini je nato razlika še narasla, na koncu pa je Krka izgubila proti Kopru Primorski z 71:89 (13:23, 15:22, 24:32, 19:12).

“Čestitke fantom za zasluženo zmago. Odlična obramba v prvih 20 minutah je nakazala pravo smer. Bili smo izredno osredotočeni in razpoloženi. Sedaj je čas za krajši počitek in nato gremo naprej! Velika zahvala gre našim najzvestejšim navijačem, ki nas niso pustili same niti v Novem mestu,” je bil po koncu dvoboja v dorani Leona Štuklja upravičeno lahko zadovoljen Jurica Golemac, trener Kopra Primorske.

Po zmagi na Dolenjskem se bodo Koprčani v sredo v državnem prvenstvu doma ob 18. uri pomerilo z ekipo GGD Šenčur, prihodnjo nedeljo pa v Areno Bonifiko v novem slovenskem derbiju lige ABA prihaja ljubljanska Cedevita Olimpija.