Naslovnica Šport Vendarle vsi trije Slovenci v končnici lige NBA

Vendarle vsi trije Slovenci v končnici lige NBA

Avtor: Spletno Uredništvo

V ameriški košarkarski ligi NBA se izteka redni del sicer močno okrnjene sezone, znani pa so nasprotniki vseh treh klubov, za katere v ligi nastopajo slovenski igralci. Dončićev Dallas se bo v končnici pomeril z Los Angeles Clippersi, Dragićev Miami čaka dvoboj z Indiana Pacersi, Čančarjev Denver pa se bo srečal z moštvom Utah Jazz.

Luka Dončić ima med vsemi igralci Dallas Mavericksov daleč največ izkušenj z igranjem končnic (foto: FB TV Arena Sport Slovenija).

Že pred zadnjimi tekmami rednega dela lige NBA je bila znana večina parov končnice, tako so se lahko največji zvezdniki ekip vsaj malce odpočili. Luka Dončić je tako na srečanju proti Phoenixu igral le v prvem polčasu (18 točk), Kristaps Porzigins pa sploh ni stopil v igro. Rezultat tega je bila gladka zmaga Phoenixa s 128:102. Moštvo Sunsov pa kljub osmim zaporednim zmagam ne bo zaigralo v končnici lige, medtem ko Dallas od torka dalje čaka izjemno težja naloga.

V 1. krogu končnice se bodo namreč Luka in tovariši pomerili z moštvom Los Angeles Clippersov, katero poleg mestnih konkurentov Lakersov velja za največjega favorita za osvojitev naslova prvakov. Neizkušena ekipa Dallasa bo morala igrati precej bolj konstantno v obrambi, če želi presenetiti favorite. Sicer pa se bo končnica tudi letos igrala na kar 4 dobljene tekme, kar se zdi malce pretirano.

Miami Heat Gorana Dragiča se bo v prvem krogu pomeril z Indiano in sicer se bo prva tekma pričela takoj za prvim nastopom Dallasom v noči iz torka na sredo po slovenskem času. Miami je sicer v dobri formi in naj bi bil proti Indiani v rahli prednost. Vseeno pa se najbrž obeta precej napet, izenačen in dolg obračun. Če se moštvo Gorana Dragiča uspešno prebije skozi 1. krog, potem se lahko pretvori tudi v največje presenečenje ‘Vzhoda’.

Ekipa Denver Nuggets pa se bo v končnici najprej pomerila z moštvom Utah Jazz. V zadnjem trenutku so pri Denverju za nastope prijavili tudi novinca Vlatka Čančarja, a bo Koprčan najbrž zelo težko dobil kakšno priložnost za igro. Večina tekem bo za slovenske ljubitelje košarke na sporedu (pre)pozno ponoči, a so na srečo na televizijskih in spletnih kanalih na voljo posnetki.

Sicer pa je tudi ob bolj znosnih urah postalo zelo težko spremljati tekme lige NBA v živo, saj zaradi tri-minutnih minut odmora in ostalih prekinitev za 48 minut efektivne igre potrebujejo približno dve uri in pol. Pravzaprav ne gre več za prenose tekem, ampak za poplavo reklamnih sporočil in počasnih posnetkov akcij, ki jih tu in tam prekine igranje v živo. A to je že druga zgodba…