Avstrijski Wagrain-Kleinarl bo danes do nedelje gostil prvi turnir svetovne serije v odbojki na snegu pod okriljem FIVB. Nastopilo bo kar 26 moških in 27 ženskih ekip iz 15 držav, slovenske barve bodo branili Anže Bahč, Tomislav Šmuc in Matevž Berk.
Naši zagotovo obvladajo odbojko na snegu, le kako pa se bodo na sneg privadili Brazilci? (foto: Aleš Oblak/OZS)
Medtem ko Odbojkarska zveza Slovenije (OZS) zvesto sledi smernicam, ki jih je z evropsko serijo v odbojki na snegu začrtala Evropska odbojkarska konfederacija (CEV), tudi na Mednarodni odbojkarski zvezi FIVB izpolnjujejo zavezo, da bodo leto po tem, ko so odbojko na snegu uradno predstavili v sklopu zimskih olimpijskih iger, izpeljali prva uradna tekmovanja.
Svetovna serija bo v letošnjem letu obsegala tri turnirje, v Avstriji, Italiji in Argentini, na FIVB pa se že spogledujejo tudi s prvim uradnim svetovnim prvenstvom. Odbojkarska karavana bo najprej gostovala v avstrijskem Wagrainu-Kleinarlu, za prve kolajne pa se bo med seboj udarilo kar 53 ekip iz 15 držav, poleg evropskih še iz Argentine, Južnoafriške republike, Kameruna, Brazilije, Japonske in ZDA. Prvi zvezdnik turnirja v Wagrainu bo izjemni brazilski odbojkar, Giba.
Za Slovenijo bodo v Avstriji nastopili aktualni slovenski prvak Anže Bahč, izkušeni odbojkar na snegu Tomislav Šmuc in novinec na mednarodnih snežnih površinah Matevž Berk. Z OZS so še spomnili, da je bilo lani na istem prizorišču na sporedu prvo evropsko prvenstvo v odbojki na snegu. Tadej Boženk in Anže Bahč sta prvenstvo zaključila na visokem 5. mestu, Manica Bulc in Bernarda Baron pa sta bili na koncu sedemnajsti.