Naslovnica Šport Po zmagi nad svetovnimi prvaki v četrtfinalu proti Nemčiji

Po zmagi nad svetovnimi prvaki v četrtfinalu proti Nemčiji

Avtor: Spletno Uredništvo
Slovenska košarkarska reprezentanca je prvi del tekmovanja na Olimpijskih igrah zaključila z oceno odlično. Slovenci, sicer aktualni evropski prvaki, so na zadnji tekmi skupinskega dela tekmovanja premagali svetovne prvake Špance. Po napeti tekmi je bilo 95:87 za naše, ki se bodo tako v torkov četrtfinale podali v vlogi favorita, pomerili pa se bodo z Nemčijo.
Sicer se vse vrti okrog Luke Dončića, a vsi slovenski reprezentanti dajejo vse od sebe (foto: FB FIBA)

Slovenska moška košarkarska reprezentanca je na Olimpijskih igrah v Tokiu še naprej neporažena, saj je v uvodnem delu tekmovanja dobila tudi tretjo tekmo. Po zanesljivih zmagah nad Argentino in Japonsko je tokrat morala premoč Slovenije priznati še Španija. Varovanci slovenskega selektorja Aleksandra Sekulića so španske košarkarje po napetem in zelo izenačenem obračunu premagali s 95:87, po četrtinah je bilo 20:24, 21:20, 27:26 in 27:17.

Slovenija si je sicer že po zmagah na prvih dveh tekmah priigrala napredovanje v četrtfinale, a so si v slovenskem taboru vseeno zadali cilj, da porazijo še Španijo. Prvo mesto v skupini namreč bi zagotovilo precej lažjega tekmeca v četrtfinalnem obračunu. Izkušeni Španci so imeli podoben načrt, zato so se dobro pripravili na slovensko igro. Naši so tako tokrat imeli več težav v napadu in v prvih dveh četrtinah so dosegli izjemno malo točk.

Ob polčasu je bil izid 41:44, v tretji četrtini pa so Španci ušli na kar dvanajst točk razlike. Toda tedaj so Slovenci strnili vrste v obrambi in izničili prednost, da bi se nato prav v končnici tekme razigrali in na koncu zasluženo vpisali novo zmago. Slovenijo je tudi na tem zelo kakovostnem obračunu spet krasila izjemna kolektivna igra, v kateri je prav vsak igralec na parketu dal vse od sebe. Skoraj takoj po tekmi je sledil še žreb četrtfinalnih parov.

Ples kroglic se je razpletel zelo ugodno za naše in sicer da se bo slovenska moška košarkarska reprezentanca v torek ob 3. uri zjutraj v četrtfinalu srečala z Nemčijo. Nemci so na prvih treh tekmah premagali le Nigerijo (in so zagotovo lažje premagljivi od Italije). Španci so naleteli na težko premagljive ZDA, Francozi se bodo morali pošteno potruditi proti Italijanom, Avstralci in Argentinci pa bodo v torkovi noči lovili zadnjo vstopnico za polfinale.