Naslovnica GospodarstvoPrvi od štirih letošnjih uradnih poslovnih obiskov Japonske

Prvi od štirih letošnjih uradnih poslovnih obiskov Japonske

Avtor:
Včeraj je na Japonskem, vzporedno s svetovno razstavo EXPO 2025 Osaka, potekal obisk prve uradne slovenske delegacije in tudi japonsko-slovenski poslovni forum v Tokiu.
Prvi od štirih letošnjih uradnih poslovnih obiskov Japonske

En od govorcev na včerajšnjem poslovnem forumu v Tokiu (foto: FB Spirit Slovenija)

Na Japonskem pravkar poteka obisk predsednika Državnega sveta RS Marka Lotriča, predvsem pa se tam ob njem nahaja tudi prva od skupno štirih gospodarskih delegacij slovenskih podjetij. Ta uradni obisk je povezan s svetovno razstavo EXPO 2025 Osaka, ki je bila svečano odprta 13. aprila in bo rdeča nit vseh štirih slovenskih predvidenih skupinskih poslovnih obiskov, ki jih je pripravila Javna agencija Spirit Slovenija.

Včeraj so člani slovenske delegacije sodelovali na poslovnem forumu, imeli priložnost za poslovne stike in mreženje s potencialnimi japonskimi partnerji, obiskali pa so tudi nekatera podjetja v velemestih Tokiu in Osaki ter si ogledali izbrane paviljone na svetovni razstavi EXPO 2025 Osaka, med njimi tudi slovenskega. Žal niso znane podrobnosti, ali so člani slovenske delegacije iz Tokia v Osako potovali z vlakom.

Japonski superhitri vlak ‘Shinkansen’ namreč za nekaj več kot 540 km med obema velemestoma potrebuje le 2 uri in 30 minut, kar je enako času, ki se ga v Sloveniji porabi za pot z vlakom od Ljubljane do Kopra (če ni zamud). Sicer so poleg Javne agencije SPIRIT Slovenija pri pripravi obiska sodelovali člani Združenja Manager, Veleposlaništvo Slovenije v Tokiu ter Japonska agencija za spodbujanje zunanje trgovine in tujih naložb – JETRO.

Na včerajšnjem poslovnem forumu, ki je potekal v hotelu v središču Tokia, pa je bilo govora predvsem  o novih poslovnih sinergijah med Slovenijo in Japonsko, o novih tehnologijah, o avtomobilski industriji 5.0 ter o digitalno-zeleni preobrazbi. V svojem uvodnem nagovoru je Lotrič poudarili 4 ključne izhodiščne točke za sodelovanje med državama.

Prva je ta, da je zaradi geografske lege Slovenija ‘most’ med Japonsko in Evropo, pri čemer naša država nudi stabilnost, znanje in predvidljivo okolje. Druga je vizija skupne prihodnosti v avtomobilski industriji, tretja je že delujoč primer dobrega sodelovanja v projektu ELES–NEDO, zadnja pa je deljenje skupnih vrednot kot temelj dolgoročnega partnerstva (zavezanost k tehnološki odličnosti, spoštovanju okolja in k dolgoročnemu razmišljanju).

 

 

 

 

Povezani Članki

E-Novice

Prijavi se na pregled dogodkov in bodi na tekočem.