Naslovnica Šport Kopitar je startal z novim rekordom

Kopitar je startal z novim rekordom

Avtor: Spletno Uredništvo
V ZDA in Kanadi se je še pred pričetkom nove sezone košarkarske lige NBA pričela tudi nove sezona hokejske lige NHL. Zvezdnik Los Angeles Kingsov Anže Kopitar jo je pričel odlično, zabil tri gole, dodal dve podaji in tako bil ključen za uvodno zmago s 6:2 nad Las Vegas Golden Nightsi.

Nogometno ogrevanje Kopitarja in soigralcev pred prvo tekmo sezone je očitno delovalo (foto: FB LA Kings)

V Združenih državah Amerike in Kanadi se je pravkar začela tudi nove sezona hokejske lige NHL. Edini slovenski hokejist v ligi je zvezdnik Los Angeles Kingsov Anže Kopitar, ki je startal odlično, saj je bil ključen mož pri zmago svoje ekipe na uvodni tekmi proti moštvu Las Vegas Golden Nights. Ekipa ‘kraljev’ iz Los Angelesa je bila na koncu boljša z visokih 6:2, a je bila zmaga gladka le navidezno.

‘Zlati vitezi’ iz Las Vegasa so namreč prvi povedli, a so po podaji in golu Kopitarja domačini vseeno dobili prvo tretjino z 2:1. Drugo tretjino so hokejisti iz Kalifornije po ogorčenem boju dobili z 2:0 in šele v zadnji tretjini so z dvema zadetkoma dokončno ugnali goste. Anže Kopitar s petimi zbranimi točkami postavil rekord franšize za uvodne tekme sezone in hkrati dosegel svoj peti hat-trick v karieri z Los Angelesom.

Na klubski spletni strani Los Angeles Kingsov so še spomnili, da je za Los Angeles na prvi tekmi novega tekmovalnega ciklusa nazadnje zabil tri gole legendarni Finec Jari Kurri in sicer pred natanko 30 leti oz. leta 1991. »Kot sem rekel, to je za nas prva tekma v sezoni, zato smo v prvi vrsti želeli dobro začeti, dati dve točki ‘v banko’ in nadaljevati od tu naprej,” je po koncu tekme za ameriške medije povedal Kopitar.

Kot je znano, je Anže Kopitar z LA Kingsi  v letih 2012 in 2014 osvojil dva naslova prvakov lige NHL, v zadnjih treh letnih pa se ekipa sploh ni prebila do končnice. V novi sezoni je cilj moštva iz Losa Angelesa prav povratek – vsaj v končnico, če že ne kar v sam vrh lige NHL.