Naslovnica Šport Roma je bila pokradena, sit sem tega dreka!

Roma je bila pokradena, sit sem tega dreka!

Avtor: Spletno Uredništvo

Nogometna liga prvakov je ta teden postregla s prvimi štirimi povratnimi tekmami osmine finala in vsaj tri so postregle z velikimi razburjenji.

trije kralji Legende Uniteda Eric Cantona, sir Alex Ferguson in Ole Gunnar Solskjaer po tekmi v Parizu (foto: twitter.com/ManUtd)

V torek je za eno večjih senzacij zadnjih let poskrbel Ajax, ki je sredi Madrida premagal domači Real kar s 4:1 in ga tako izločil iz nogometne Lige prvakov. Šok za Špance je toliko večji, ker so zadnja tri leta zapored zmagali v tem tekmovanju. Era ‘post-Ronalda’ se je za Real tako nadaljevala še bolj klavrno, kot so vsi pričakovali. Bogate Špance lahko izpad peče tudi zaradi tega, ker Ajax načrtno dela izključno z mladimi igralci, pa čeprav se zato le redko znajde v vrhu najboljših evropskih ekip.

Tudi druga tekma se je pravzaprav razpletla s presenečenjem. Tottenham je sicer doma dobil prvi dvoboj z dvoboj z Borussijo kar s 3:0, a je vseeno malokdo pričakoval, da bo z 1:0 zmagal tudi na gostovanju v Dortmundu. Nemci torej niti doma, kljub izjemni podpori občinstva, niso uspeli doseči niti častnega gola. ‘Spursi’ pa so pokazali, da niso tipična angleška ekipa, ampak je igralcem argentinski trener Maurizio Pocchetino v glave že dobro vbil južnomaeriško pokalno mentaliteto in zato letos lahko pridejo daleč.

Sredini tekmi pa so poleg nogometašev odločile sodniške interpretacije in tehnologija VAR. Slovenski glavni sodnik Damir Skomina je po posredovanju video sodnikov zadolženih za VAR – Italijana Massimiliana Irratija in Marca Guide, v 94. minuti dosodil najstrožjo kazen, s katero je zdesetkani Manchester United sredi Pariza izpeljal popoln preobrat in se z zmago s 3:1 uvrstil v četrtfinale, potem ko je prvo tekmo doma izgubil z 0:2.

Koprčan Skomina se je po dolgem posvetovanju odločil tako kot pravijo pravila, čeprav se na prvi pogled ni zdelo, da gre za igro z roko. Seveda je bil na družbenih omrežjih marsikdo drugačnega mnenja, a bi si kritiki tokrat najbrž morali še enkrat prebrati pravila nogometne igre. Precej bolj sporno pa je bilo dogajanje na Portugalskem. Enako kot pred dvema tednoma v Rimu se je tudi povratna tekma med Portom in Romo končala z 2:1 in ekipi sta morali odigrati še podaljška.

V 117. minuti je turški sodnik Cüneyt Çakır šele po ogledu VAR-a dosodil upravičeno najstrožjo kazen za Porto in domačini so povedli s 3:1. Toda potem v predzadnji, 119. minuti, kljub ogledu VAR-a, Turek ni dosodil očitne enajstmetrovke za Romo. Predsednik in lastnik A.C. Roma, Američan italijanskega porekla James Pallotta je po poročanju italijanskih medijev to odločitev komentiral z zelo zgovornim stavkom: “Roma je bila pokradena, sit sem tega dreka!”