Ta teden bo Slovenijo zopet obiskala slavna kolesarska dirka Giro d’Italia. V petek, 27. maja bo namreč 19. etapa letošnje dirke delno potekala v Posočju, kjer so gostitelji pripravili pester program in sicer ne le za čas dirke, ampak kar za ves konec tedna.

V Posočju se vneto pripravljajo za obisk karavane Gira D’Italia (foto: FB Javni zavod za turizem Dolina Soče)
Kot so pojasnili gostitelji prestižne kolesarske dirke Giro d’Italia z Javnega zavoda za turizem Dolina Soče se bo petkovo dogajanje pričelo s tekmo električnih koles ‘GIRO-E’ ob 13. uri, ki bo v Kobaridu na glavnem trgu, cilj pa v Santuario di Castelmonte. Tekma z električnimi kolesi se odvija na skrajšani trasi Gira in že nekaj let predstavlja uverturo glavne tekme kolesarjev. Nastopilo naj bi kar 15 ekip, ki se jim bo pridružilo še moštvo iz Slovenije.
Glavni dogodek se bo pričel okrog 15. ure, ko bo karavana kolesarjev vstopila v Slovenijo. »Tik ob progi so predvidena tri večja prizorišča, kjer bo mogoče spremljati celoten potek tekme na velikih ekranih. V živo bo mogoče kolesarje najprej pozdraviti na Žagi, kjer bo trasa Gira vodila po cesti ob smaragdni reki Soče do največjega prizorišča v Kobaridu. Po atraktivnem vzponu iz vasi Idrsko na Kolovrat, bodo kolesarje navijači pozdravili še na Livku.
Na dan dogodka bo v dolini spremenjen prometni režim s popolnimi zaporami, za obiskovalce so pripravljena dodatna parkirna mesta za avtomobile. Organizatorji pričakujejo veliko število obiskovalcev, zato so za lažji dostop do slovenskega dela trase organizirani prevozi,« so sporočili organizatorji. Poleg tega so ob trasi postavili napovedovalce, ki bodo poskrbeli za informacije, glasbo in spodbujali bučno navijanje.
Gostinska ponudba bo na dan dogodka na voljo na več lokacijah, posoški ponudniki gostinskih storitev pa so že pred časom obogatili svojo ponudbo s posebnimi ‘Giro meniji’. Zabava bo s koncerti Zvite Feltne v Kobaridu, skupine Zmelkoow na Livku in s Tanjo Žagar na Žagi trajala pozno v noč, kolesarskega praznika pa ne bo konec že v petek. V soboto in nedeljo sta na programu še amaterska kolesarska tekma in družinski kolesarski izlet.