Košarkarska Slovenija nestrpno pričakuje jutrišnji žreb

Avtor:
Ljubitelji košarke bodo jutri z velikim zanimanjem spremljali žreb skupin dodatnih kvalifikacij za prihodnje Olimpijske igre Pariz 2024. Slovenska reprezentanca bo tokrat pri žrebu v prvi jakostni skupini, oziroma v prvem bobnu. Že dopoldan pa bo jasno, katere države bodo gostile 4 kvalifikacijske skupine s po 6 reprezentancami.
Košarkarska Slovenija nestrpno pričakuje jutrišnji žreb

Prva zvezda slovenske košarke Luka Dončić v akciji na eni od pripravljalnih tekem v Stožicah (foto: FB KZS)

Zadnje vozovnice za nastop košarkarskih reprezentanc na Olimpijskih igrah v Parizu bodo sicer razdeljene šele med 2. in 7. julijem prihodnjega leta (Olimpijske igre se bodo s svečano otvoritvijo uradno pričele 26. julija 2024). V teh dodatnih kvalifikacijah, ki bodo razdeljene na 4 skupine, bo skupno nastopilo kar 24 košarkarskih reprezentanc z vsega sveta, med njimi pa bo tudi slovenska izbrana vrsta.

Žreb za oblikovanje kvalifikacijskih skupin bo jutri ob 19. uri potekal v švicarskem Miesu, že dopoldan pa bo Mednarodne košarkarska zveza FIBA oznanila, katere države bodo sploh gostile te turnirje. »Na vsakem izmed kvalifikacijskih turnirjev bo 6 reprezentanc razdeljenih v 2 skupini s po 3 ekipami. Skupino A bodo sestavljale reprezentance iz 1., 4. in 5. kakovostnega bobna, skupino B pa reprezentance iz 2., 3. in 6. kakovostnega bobna.

Po odigranih tekmah znotraj posamezne skupine bosta na sporedu polfinalna dvoboja (A1 : B2 in A2 : B1), finale pa bo prinesel udeleženca olimpijskih iger. Pri žrebu reprezentanc na posamezne turnirje bo FIBA upoštevala tudi nekaj geografskih pravil,« pa so glede sistema in žreba pojasnili s Košarkarske zveze Slovenije (KZS). Spomnili so še, da na aktualni Fibini lestvici Slovenija trenutno zaseda 11. mesto, zato bo izžrebana iz prvega bobna.

FIBA je tokrat ta v prvi jakostni boben poleg Slovenije uvrstila še Španijo, Latvijo in Litvo, v drugem bobnu so Brazilija, Italija, Grčija in Poljska, v tretjem Portoriko, Črna gora, Dominikanska republika in Finska, v četrtem Nova Zelandija, Gruzija, Mehika in Libanon, v petem Hrvaška, Slonokoščena obala, Angola in Filipini, v šestem pa Egipt, Bahami, Kamerun in Bahrajn.

 

Povezani Članki

E-Novice

Prijavi se na pregled dogodkov in bodi na tekočem.