Ta konec tedna se v Gala Hali napovedujeta dva glasbena dogodka. Drevi bodo nastopile 4 DJ-ke, jutri pa se obeta Drum’N’Bass noč, oziroma že 15. po vrsti DNB Konferenca.

Razglednica za današnji večer in plakat za jutrišnjega (foto: Društvo Kapa)
Z Društva Kapa, ki stoji za organizacijo dogodkov v Gala Hali, so za ta teden napovedali tri glasbene dogodke. Včeraj sta tam nastopili skupini Morena Leraba iz oddaljenega Lesota ter Turbo Trans Turisti iz precej bližje Srbije, za spremljevalno glasbeno kuliso pa je bil zadolžen Frend. Danes zvečer pa bodo od 21. ure dalje oblast nad zvokom v klubu v okviru programa ‘Pusa’ prevzele štiri DJ-ke z umetniškimi imeni Čunfa, Dojaja, Mima & Zazi.
»Zadnji petek v oktobru, v 10. ediciji Puse, bodo z vašimi čačača žilicami občevale playliste Čunfe, Dojaje, Mime & Zazi. Poletje je mimo, pašnja na prostem je za nami in prišel je čas, da jo poljubčkamo v slovo. Kljub temu, da nam neutrudljivo dvorijo skozi tople odtenke jeseni, bomo utrinke letošnjih sončnih epopej skupaj potresli čez prst nad preteklimi in zaplesali ples dežja jim v čast,« so napovedali organizatorji.
Na današnjem dogodku se bodo prepletali žanri world, house, disco, italo, electro, street soul, favela fun, stimmt in nidani. Jutri , v soboto 26. oktobra pa se napoveduje že 15. po vrsti DNB Konferenca. Tokrat bo dogajanje potekalo kar v 6 klubih, pričelo pa se bo že ob 18. uri z ‘Open floorom Jalla Jalla’. Ob 22. uri se bo dogajanje razširilo na ostalih pet klubov na isti lokaciji.
Ljubitelje Drum’N’Bass glasbe pa bo zagotovo razveselilo tudi opozorilo, da se prav to noč, ko bodo potekala praznovanja 15. DNB Konference, v Sloveniji uradno preide na zimski čas. Zato bodo lahko v glasbi ali v počitku po naporni noči uživali še uro dlje, kot bi sicer.