Jutri se pričenja nova sezona 1. slovenske rokometne lige za moške, ki po pokrovitelju niso naziv Liga NLB. Že prva tekma v novem prvenstvu bo obenem tudi derbi, saj se bodo pomerili rokometaši ekip LL Grosist Slovana in Trimo Trebnje.

Državni prvaki Slovana so minuli teden osvojili tudi superpokal (foto: Aljaž Močnik/FB RZS)
Novopečeni državni prvaki iz rokometnega kluba LL Grosist Slovan so že prejšnjo soboto dobili dvoboj za slovenski superpokal, s katerim se je začela nova tekmovalna sezona 2025-25. Ljubljančani so v Črnomlju premagali novomeško Krko s 36:29, jutri pa jih na domači premieri čaka še za odtenek težji nasprotnik. Na obisk Slovana na Kodeljevo prvi prihaja trebanjski Trimo, ki je zadnjo sezono končal na visokem tretjem mestu, tekma pa se bo pričela ob 18.30.
»Sobotni pari so Riko Ribnica – Frankstahl Radovljica, SVIŠ Cugelj okna Ivančna Gorica – Celje Pivovarna Laško, Škofja Loka – Jeruzalem Ormož in Slovenj Gradec – Škofljica (vse tekme se bodo začele ob 19. uri), tekma Krka – Gorenje Velenje pa je zaradi obveznosti velenjske ekipe v kvalifikacijah za evropsko ligo prestavljena na 10. september,« so pojasnili z Rokometne zveze Slovenije (RZS).
Na predstavitveni novinarski konferenci je vladal konsenz, da ekipa Slovana tudi v novem tekmovanju velja za prvega favorita v boju za nov naslov slovenskega državnega prvaka. Največja potencialna konkurenta Ljubljančanom naj bi bili moštvi iz Celja in Velenja, vendar se bodo na koncu prava razmerja moči pokazala na igriščih. Velika novost nove sezone bo ta, da bodo vse tekme Lige NLB na voljo za ogled v živo na novi pretočni platformi RZSTV.
Z RZS so še dodali, da bo signal iz dvoran bodo še naprej zagotavljal sistem avtomatskih kamer, ki delujejo s pomočjo umetne inteligence, ta sistem kamer pa je bil ob pomoči švedskega podjetja Solidsport poleti še nadgrajen. Del tekem Lige NLB bo sicer v živo prenašan tudi na programih Sportkluba. Tekmovalni sistem pa ostaja enak – po dvokrožnem rednem delu se bo najboljših 8 klubov uvrstilo v končnico za prvaka, ostali 4 pa v končnico za obstanek.