Naslovnica Kronika Proti zlorabam mladih tudi z novimi spletnimi orodji

Proti zlorabam mladih tudi z novimi spletnimi orodji

Avtor: Spletno Uredništvo
V ponedeljek, 30. septembra bo v prostorih Fakultete za družbene vede v Ljubljani in hkrati tudi v živo prek spleta na sporedu vsakoletni posvet na temo spolnih zlorab ter izkoriščanja otrok in mladostnikov prek interneta.
Proti zlorabam mladih tudi z novimi spletnimi orodji

Prizor z množično udeležbo na 12. posvetu (foto: FB Spletno oko)

Letošnji posvet o spolnih zlorabah ter izkoriščanju otrok in mladostnikov prek spletnih kanalov skupaj pripravljajo Prijavna točka Spletno oko (Center za varnejši internet Slovenije, UL FDV), Uprava kriminalistične policije ter Združenje  za informatiko  in telekomunikacije pri Gospodarski zbornici Slovenije. Posvet bo na vrsti že 14-ič, na njem pa bodo predavali strokovnjaki iz Slovenije, Belgije in Združenega kraljestva (ZK).

Tokrat bo posvet namenjen predvsem pregledu tveganj za spolne zlorabe na internetu ter psihološkemu vplivu zlorab na otroke in pa tudi na strokovnjake, ki se ubadajo s primeri zlorab. Catherine Knibbs (ZK) bo spregovorila o kibernetskih travmah v kontekstu žrtev, dela z žrtvami, obvladovanja travmatičnih odzivov in sramu. Snežna Krek iz slovenske GPU bo predstavila psihosocialno pomoč policistom in drugim, ki se med svojim delom soočajo z zlorabami.

Boris Radanović iz Centra za varnejši internet Združenega kraljestva bo pojasnil nekatere dejavnike tveganja za spolne zlorabe in izkoriščanje otrok na internetu s poudarkom na zaščiti posebej ranljivih otrok. Predstavil bo tudi ter pomembni spletni orodji za pomoč pri preprečevanju deljenja posnetkov zlorab – ‘StopNCII.org’ ter ‘Take It Dow’n.

» Niels Van Paemel iz belgijske organizacije za pogrešane in spolno izkoriščane otroke Child Focus. Predstavil bo raziskavo o deljenju globokih ponaredkov z goloto. Pojasnil bo, kako umetna inteligenca in zlasti z njo povezana predelava posnetkov vplivata na značilnosti spolnih zlorab otrok na internetu,« so še pojasnili s slovenske Policije.

Spomnili so še, da je ta posvet namenjen predstavnikom organov pregona, tožilstev in sodišč, ponudnikom internetnih storitev, pripravljavcem zakonodaje, zaposlenim v šolstvu in centrih za socialno delo, predstavnikom nevladnih organizacij in tudi vsem drugim, ki se pri svojem delu soočajo tudi s problematiko spolnih zlorab otrok na internetu.

Povezani Članki