Naslovnica Slovenija Vrhunec sezone za Planinsko zvezo Slovenije

Vrhunec sezone za Planinsko zvezo Slovenije

Avtor: Spletno Uredništvo
Planinska zveza Slovenije je bila v zadnjih dneh izjemno aktivna. Podelili so priznanja za najpomembnejše dosežke lanskega leta ter v sklopu sejma Alpe-Adria izpeljali tudi vrsto delavnic in strokovnih posvetov, predvsem s področja varnosti pri obiskovanju gora.
Vrhunec sezone za Planinsko zvezo Slovenije

Smetana slovenskega planinstva na podelitvi PZS (foto: Vladimir Habjan/PZS)

Na svečanem večeru, ki ga je gostilo Gospodarsko razstavišče v Ljubljani, je Planinska zveza Slovenije (PZS) podelila priznanja za vrhunske dosežke v alpinizmu, športnem in lednem plezanju ter turnem smučanju za lansko leto. V športnem plezanju sta priznanji spet prejela Janja Garnbret in Luka Potočar, najuspešnejša alpinistka je bila Anja Petek, alpinist Gašper Pintar, za življenjsko delo v alpinizmu pa je bil nagrajen Kazimir Drašlar – Mikec.

Za najboljša tekmovalna turna smučarja so razglasili Karmen Klančnik Pobežin in Klemna Španringa, medtem ko sta bila za najboljša ledna plezalca leta 2023 izbrana Maja Šuštar Habjan in Marko Guna. Poleg tega so bili na PZS aktivni ves čas trajanja sejma Alpe Adria, kjer so postavili plezalni stolp, pripravili prikaze reševanj in tehnik plezanja ter omogočili predstavitve planinskih koč, gorniških vasi Jezersko in Luče ter Slovenskega planinskega muzeja.

Poleg tega so na Planinski zvezi Slovenije v sklopu sejma Alpe Adria skupaj s Slovensko turistično organizacijo (STO) in z združenjem Slovenia Outdoor organizirali strokovni posvet ‘Odgovorno v gore’, več delavnic o izzivih turizma na področju varnosti v gorah, delavnice o gorniških nesrečah in o preventivi, o planinski infrastrukturi, o uporabi novih spletnih aplikacij in o vodenju v slovenskih gorah.

»Na dogodku ‘Izzivi turizma na področju varnosti v gorah’ so predstavniki ključnih institucij predstavili trende in svoj pogled na potrebne spremembe. Med drugim so izpostavili potrebo po zanesljivem in dostopnem osrednjem viru informacij, prilagojenih potrebam obiskovalcev gora, v angleškem jeziku,« so sporočili s PZS. Očitno so zaznali, da tuji obiskovalci slovenskih gora ne dobijo dovolj informacij, kar se lahko hitro spremeni v resne težave.

Povezani Članki

E-Novice

Prijavi se na pregled dogodkov in bodi na tekočem.