Danes v slovenske kinematografe prihaja nova velika družinska avantura - film Raziskovalka Dora. Zgodba govori o najstnici Dori, ki bo vodila prijatelje po džungli, iskala svoja starša in obenem v slogu Indiane Jonesa reševala skrivnost izgubljenega mesta zlata.
Prizor iz filma Raziskovalka Dora (foto:kolosej.si)
V filmu 'Raziskovalka Dora' gre za družinsko avanturo, ki jo je režiral James Bobin in obenem za adaptacijo istoimenske serije otroško-mladostniške TV mreže Nickelodeon. Poleg glavne raziskovalke Dore, ki jo igra Isabele Moner, v filmu nastopajo še Eva Longoria, Eugenio Derbez, Michael Peña, Jeffrey Wahlberg, Temuera Morrison, Danny Trejo... »Ko sem odraščala, mi je bila Dora zelo blizu. Obe sva govorili angleško in špansko, ko sem bila majhna, sem imela enako pričesko kot ona, zato so me vsi klicali Dora.
Ko so mi poslali scenarij, sem si mislila, to pa moram narediti, saj sem bila ona celo svoje življenje,« je povedala glavna igralka Isabela Moner. Eva Longoria, ki je zaigrala Dorino mamo, pa je bila podobno navdušena, ker se je lahko pridružila igralski ekipi in postala del zgodbe o Dorinem življenju. »Dora je bila otrokom po celem svetu tako velik pozitiven vzor. Film je zelo zabaven in srčen, in komaj čakam, da bodo gledalci poleti lahko v njem uživali,« je povedala Eva.
Napovednik filma razkirva, da je Dora (Isabela Moner) večino svojega življenja s starši raziskovala džunglo, zato je nič ne more pripraviti na povsem drugačno avanturo - srednjo šolo. "Ker je bila vedno raziskovalka, se med raziskovanjem hitro znajde in vodi svojo prijateljico opico po imenu Škorenjc, bratranca Diega (Jeff Wahlberg), skrivnostnega prebivalca džungle (Eugenio Derbez) in skupino najstnikov na pravo avanturo, v kateri bo rešila svoja starša (Eva Longoria in Michael Pena) ter raziskovala nemogočo skrivnost o izgubljenem mestu zlata," sporoča distributer Karantanija Cinemas.