V Ljubljani se je včeraj iztekla Mednarodna inovacijska konferenca ISPIM, kjer je bila na programu tudi okrogla miza o strateški trajnostni in krožni preobrazbi poslovanja. Svoje izkušnje s trajnostnim preoblikovanjem podjetij, ki se je pričelo že pred približno desetimi leti, so tam predstavili predstavniki štirih uspešnih slovenskih gospodarskih družb.
Štiridnevna Mednarodna inovacijska konferenca ISPIM je v Ljubljani gostila inovacijske strokovnjake iz akademske sfere, industrije, svetovalnih podjetij in javnega sektorja. Pester program konference je ponudil številne različne seje, delavnice, diskusije o aktualnih temah in panelne razprave, predstavljeni pa so bili tudi najnovejši akademski raziskovalni rezultati in primeri iz industrije.
V sklopu te konference je javna agencija SPIRIT Slovenija organizirala okroglo mizo o strateški trajnostni in krožni transformaciji slovenskih podjetij. Svoje izkušnje s trajnostnim preoblikovanjem podjetij, ki se je v naši državi začelo že pred približno desetimi leti, so na njej predstavili predstavniki štirih uspešnih slovenskih gospodarskih družb – Beti, EFOS, Lotrič Metrology in Solviks.
Okroglo mizo je moderirala dr. Adriana Rejc Buhovac, članica skupine strokovnjakov pri SPIRIT Slovenija, na njej pa je bilo moč slišati mnoge koristne informacije, ki so bile pridobljene na podlagi dolgoletnih poslovnih izkušenj. Tako trajnostna transformacija ni le samostojen ukrep ali nov projekt, ampak pomeni preobrazbo celotnega podjetja, pomembna pa je tako za osebno rast posameznikov kot tudi za dolgoročen uspeh podjetja.
»Sledenje ambicioznim ciljem trajnostnega poslovanja nas spodbuja k inovativnosti in razvoju. Zavedanje, da naše delovanje vpliva na okolje in družbo, nas spodbuja k iskanju novih rešitev, ki so prijazne do okolja, družbeno odgovorne in obenem ekonomsko vzdržne,« pa je med drugim dejal Boštjan Božič iz podjetja EFOS.
Sogovorniki so na okrogli mizi poudarili tudi ključno vlogo aktivnega sodelovanja vseh zaposlenih pri trajnostnih in krožnih praksah, strinjali pa so se, da trajnostna in krožna transformacija prinašata številne koristi za podjetja, okolje in širšo skupnost.