Javna agencija SPIRIT Slovenija in Ministrstvo za gospodarski razvoj in tehnologijo pripravljata tradicionalno srečanje, na katerem bo potekala tudi slavnostna podelitev priznanja Republike Slovenije za poslovno odličnost – ‘PRSPO 2018’. Dogodek so poimenovali ‘Čutim odličnost’, na vrsti pa bo v četrtek, 11. aprila v Konferenčni dvorani Grand Hotela Union v Ljubljani.
Tudi v javno upravo bodo, bolje pozno, kot nikoli, le začeli uvajati odličnost (foto: pixabay.com)
Na osrednjem slovenskem dogodku promocije poslovne odličnosti – ‘Čutim odličnost’, ki bo letos na vrsti 11. aprila, bo pozornost usmerjena k predstavitvi spodbud za razvoj poslovne odličnosti v letu 2019, razumevanju odličnosti kot poti k trajnostnemu uspehu ter uvajanju odličnosti v javni upravi (?) in gospodarstvu. Izbrani sogovorniki se bodo na okrogli mizi spopadli z izzivom ‘60.000 evrov dodane vrednosti na zaposlenega v letu 2025’.
Sodelujoči bodo prav tako poskusili odgovoriti na vprašanje, če in kako lahko k temu prispevajo načela in orodja odličnosti. Ne glede na to, ali jim bo uspelo nati odgovore, se bo dogodek zaključil s slavnostno podelitvijo priznanja PRSPO 2018, na kateri bo slavnostni govornik minister za gospodarski razvoj in tehnologijo ter predsednik Odbora PRSPO Zdravko Počivalšek.
Sicer je Javna agencija SPIRIT Slovenija lani prevzela skrbništvo nad programom promocije in spodbujanja poslovne odličnosti ter postopek podeljevanja priznanja v okviru nacionalnega programa kakovosti RS za dosežke na področju poslovne odličnosti. Agencija je programski pristop, ki sloni na razvijanju zavedanja o pomenu poslovne odličnosti in spodbujanju organizacij, da stopijo na pot odličnosti, še dodatno nadgradila.
“Zasnovala je pilotni projekt sofinanciranja sistematičnega razvoja poslovne odličnosti podjetij v letih 2018 in 2019 ter preko javnega poziva, s katerim je želela spodbuditi podjetja k uvajanju sistemov sodobnega, celovitega in učinkovitega doseganja poslovne odličnosti po modelu EFQM, podprla pet podjetij. Lani je izvedla tudi dvodnevno srečanje partnerjev EFQM ter finančno podprla objavo slovenske različice metodologije EFQM na spletu, s čimer je omogočila njeno dostopnost vsem zainteresiranim podjetjem.
Izvedene so bile tudi štiri regijske delavnice o poslovni odličnosti, delavnica za ocenjevalce in razsodnike pri nagradi PRSPO ter ogled dveh primerov dobrih praks na tem področju. Sicer pa agencija pripravlja celovite ukrepe za spodbujanje poslovne odličnosti slovenskih podjetij na področju usposabljanja ocenjevalcev in ozaveščanja podjetij. Slovenija je že pred dobrima dvema desetletjema poslovno odličnost prepoznala kot pomemben temelj v doseganju globalne konkurenčnosti na vseh področjih,” so zapisali v sporočilu za javnost.
Spomnili so še, da je bila januarja lani sprejeta ‘Strategija poslovne odličnosti 2018-2030’, ki opredeljuje vizijo, ključne strateške cilje in pričakovane rezultate poslovne odličnosti ter vključuje vse relevantne deležnike v državi, v ospredje pa postavlja gospodarstvo.